רקמה היא מלאכת יד שבה יוצרים קישוט על-גבי בד קנבס או בד גבינה באמצעות שזירת חוט. מראה הרקמה תלוי בתך. קיימים סוגי תכי רקמה שונים: תך שרשרת, תך גימור ותך הצלב.

ובדרך כלל תכים המשמשים לתפירה אינם משמשים לרקמה. יופיה של הרקמה תלוי באחידות התכים, הלא מסובכים לביצוע. הטכניקה פשוטה אך דורשת התמדה ודיוק. אומרים שהרקמה מרגיעה ומשחררת לחצים. לעתים משולבת הרקמה בחריזה - צירוף חרוזים. גובלן במקור שטיח קיר צבעוני הינו ארוג ומתאר נופים, חיות, אירועים חשובים, פרחים ודיוקנים של אנשים.

עסק הרקמה הוא עסק נייד. היחודיות היא שניתן לרקום בכל מקום- באוטובוס, בזמן ההמתנה לרופא וכשצופים בטלויזיה על הספה. כיום רוקמים בתך משוכל על רשת (קנבס) או בד גבינה ולאחר מכן התוצאה הרקומה משמשת לקישוט כתמונה או ככרית נוי. המראה המתקבל הוא מקסים וייחודי. לאחר סיום ביצוע עבודת הרקמה, ממסגרים את יצירת האומנות, תולים בבית ומתגאים ביצירה בפני כל האורחים! רעיון נחמד נוסף הוא לתת את עבודת הרקמה כמתנה, כל אדם אהוב ישמח לקבל את השקעתכם.

אנו מיבאים את תמונת הרקמה הנקראים בחבר הישראלים גובלנים מצרפת ומיוון באיכות הגבוהה ביותר במחיר משתלם.

לשם ביצוע עבודת הרקמה על בד הקנבס עם ציור מודפס נדרשים חוטים הנקראים "חוטי מולינה". חוטי המולינה מיובאים גם הם מצרפת, מרכז העיצוב והאומנות העולמית וקיימים במגוון צבעים רחב, המיוחדים לביצוע אומנות הרקמה.

ניתן לרכוש גם ערכות רקמה הכוללות את החוטים עם הגולבן יחדיו. תענוג זה מיובא גם הוא מאירופה ומקורו בהולנד. ברשותנו גם מגוון של אביזרים לרקמה, למשל זכוכית מגדלת, משטחי רקמה, מספריים, מחטים ומשחילי חוט ועוד. ציוד לרקמה זה נועד להקל על עבודת הרקמה ולהפוך תחביב זה לביטוי ראוי ליצירתיות שלכם.

כל מה שנשאר לכם הוא לבחור לכם גובלן לפי טעמכם, לרכוש חוטי מולינה (שמספרם מופיע על גבי כל גולבן) ולהתחיל לרקום את התמונה ההבאה שתתלה בחדר השינה שלכם! תרוויחו גם תעסוקה משחררת ונעימה, וגם עבודת יד מדהימה ביופייה! 

 

 

צור קשר

שירות לקוחות

אנו זמינים בטלפון מיום א׳-ו׳ 04-8667680